Postet nga: spiunazh

Shqipëri: Lirohen nga paraburgimi rusët e akuzuar për spiunazh, hetimet vazhdojnë

Pas nëntë muajve në paraburgim, dy shtetasit rusë, Svetlana Timofeeva dhe Mikail Zorin, si dhe shtetasi ukrainas, Fedir Alpatov janë liruar me vendim të Gjykatës së Elbasanit në ...

Shtetasja ruse e akuzuar për spiunazh kërkon azil politik në Shqipëri

Shtetasja ruse, Svetlana Timofeeva, e akuzuar për spiunazh nga autoritetet shqiptare, ka kërkuar azil politik në Shqipëri.

Dyshime për spiunazh: Ministri i Jashtëm i SHBA Blinken ndërpret udhëtimin për në Pekin

Mbi veriperëndimin e Shteteve të Bashkuara lëviz një balonë e madhe e bardhë nga Kina. Qeveria amerikane dyshon për spiunazh. Kina e mohon. Sekretari amerikan i Shtetit ...

Bastisje në Mal të Zi për spiunim për shërbimet ruse

Në Podgoricë të Malit të Zi janë duke u bërë disa bastisje, me kërkesë të Prokurorisë Speciale të Shtetit, nën dyshimet për veprën penale të ...

Trump nën hetim për spiunazh: zbardhet urdhri i kontrollit i FBI-së

Mandati që lejoi agjentët e FBI-së të kontrollonin resortin në pronësi të ish presidentit të SHBA-së, Donald Trump u bë publik të premten nga një gjykatës federal ...

Gjermania arreston një shtetas rus për spinunazh

Autoritetet e Gjermanisë njoftuan se kanë arrestuar një shtetas rus nën akuzat se ka dërguar informacione të ndjeshme nga një universitet gjerman në Moskë.

Një oficer italian kapet duke i shitur sekrete Rusisë

Një oficer i marinës italiane është arrestuar gjatë aktit të dorëzimit të dokumenteve sekrete një zyrtari ushtarak rus, njoftoi policia italiane. Shtetasi italian po i shiste këto ...

Serbia po heton një incident spiunimi që mund të përfshijë Rusinë

Serbia ka thënë se është duke hetuar raportimet për një incident me një spiun ku përfshihet Rusia, pasi në një video të postuar në rrjetet sociale shihet ...