Postet nga: Spitali i Pejës

VIDEO: Spitali i Pejës përballet me mungesë të mjekëve

Mungesa e mjekëve specialistë në Spitalin Rajonal të Pejës paraqet një problem serioz në menaxhimin e punës thotë për KALLXO.com Skender Dreshaj, drejtor i pë...

Spitali i Pejës shmang blerjen e produkteve serbe në tenderin e AQP-së

Në tenderin 23.5 milionësh të Agjencisë Qendrore të Prokurimit, edhe Spitali i Përgjithshëm i Pejës kishte kërkuar që të furnizohet me artikuj ushqimor.

Lindja e komplikuar: Foshnja vdes në Pejë, nëna në Prishtinë

Një nënë dhe foshnja e saj e sapolindur nuk kanë arritur të mbijetojnë nga një lindje të cilën mjekët po e cilësojnë si të komplikuar, të ...

Aksident trafiku në rrugën Gjakovë-Klinë, vdes një person

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku i cili ka ndodhur rreth orës 12 në rrugën Gjakovë- Klinë.

VIDEO - Drejtori i Spitalit të Pejës flet për mjetin e dyshimtë në oborr të Spitalit

Drejtori i Spitalit Rajonal të Pejës, Skender Dreshaj, tha sot se pas alarmit për një mjet të dyshimtë në oborrin e këtij spitali, me urdhër të ...

Pako e dyshimtë në Spitalin e Pejës, evakuohen pacientët

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj për portalin rtv21.tv tha se rreth orës 10:56 ka marrë informatë se është vë...

Haradinaj tregon për shëndetin e të aksidentuarëve në Pejë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka publikuar raportin e drejtorit të Spitalit Rajonal të Pejës në lidhje me aksidentin e sotm në rrugën Istog-Pejë ku janë lënduar mbi 30 persona.

Spitali e Policia Japin Detaje për të Plagosurit në Pejë

Spitali e Policia Japin Detaje për të Plagosurit në Pejë

Mjeku tha se dy nga katër të plagosurit janë në gjendje të rëndë dhe se janë dërguar në Qendrën e Klinikës Universitare të Kosovës.