Postet nga: Spitali i Gjakovës

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës, katër prej tyre në respiratorë

Spitali Rajonal i Gjakovës ka njoftuar për gjendjen e pacientëve, të cilët po marrin trajtimin për COVID-19.

Mbi 100 pacientë po trajtohen për COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Në Spitalin e Gjakovës janë të hospitalizuar 106 pacientë duke u trajtuar për COVID-19.

Sulmi ndaj punëtorit të sigurimit në Spitalin e Gjakovës, rrahet dhe i vidhet qaforja 1800 euro

Në orët e hershme të mëngjesit është sulmuar fizikisht punëtori i sigurimit të Spitalit Rajonal të Gjakovës.

Spitali i Gjakovës blen veturë mbi 16 mijë euro në kundërshtim me ligjin

Spitali i Gjakovës kishte blerë një veturë në vlerë 16 mijë 490 euro edhe pse nuk kishte buxhet të miratuar për blerjen e veturës.

Gjakovë, vdes një foshnje, ankuesi lë fajtor stafin mjekësor

Një burrë nga Gjakova ka raportuar në Polici se reja e tij e ka humbur foshnjen e saj gjatë lindjes.

Vdekje e dyshimtë në Spitalin e Gjakovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme në Spitalin Rajonal të Gjakovës, në repartin e psikiatrisë.

E mitura lindi fëmijë në Spitalin e Gjakovës

Një vajzë e mitur ka lindur fëmijën në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin e Gjakovës.

Në prill pritet të dalin para gjykatës zyrtarët e Spitalit “Isa Grezda”

Me 8 prill, pritet të mbahet seanca nën akuza të korrupsionit kundër tre personave, Skënder Ndrecajt  drejtorit të Infermierisë në Spitalin “Isa Grezda” në Gjakovë, Leonora Ymeraga juriste ...