Postet nga: spitalet

Ministri i Shëndetësisë: Në 22 klinika janë më shumë se 10 mijë pacientë në listë të pritjes

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, në emisionin “Kallxo Përnime”, ka folur për listat e pritjes  së pacientëve për rezonancë magnetike dhe për koronarografi ...

Rrëfimi i ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi.

ShSKUK: 132 pacientë me COVID-19 janë me oksigjeno-terapi

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka njoftuar se 196 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Klinikat COVID-19 dhe në spitalet e përgjithshme.

Omicron ekspozon mungesën e fleksibilitetit në spitalet e Evropës

Një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë paralajmëroi javën e kaluar për një "dritare të mundësive që po mbyllet " për vendet ...

ShSKUK: 25 pacientë me COVID-19 janë me oksigjeno-terapi

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se bazuar në raportet e datës 14 janar 2021 nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e ...

A po bëhet Kosova depo e vaksinave të skaduara?

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dje njoftoi se për shkak se u ka skaduar afati mbi 133 mijë vaksina "AstraZeneca" janë hequr nga përdorimi.

Mbi 200 persona të vdekur nga tërmeti që goditi Haitin

Të paktën 227 persona kanë vdekur pas një tërmeti me magnitudë 7.2 të shkallës Rihter që goditi Haitin mëngjesin e së shtunës, sipas shërbimit të mbrojtjes ...

ShSKUK: 214 pacientë të shtrirë në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 214 pacientë janë të shtrirë në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme.