Postet nga: spital

Salman Rushdie shtrohet në spital

Pas sulmit me thikë, shkrimtari Salman Rushdie, u shtrua në spital dhe është në oksigjen (ventilator), ku i janë dëmtuar nervat dhe mëlçia.

Burri i infermieres kanos pacientin në spitalin e Gjakovës

Pas një mosmarrëveshje me infermieren në spital, një person është kanosur nga burri i kësaj të fundit.

Vdekje e dyshimtë në Gjilan

Një person është dërguar pa shenja jete në Spitalin e Gjilanit në mëngjesin e së shtunës.

Vajza nën 16 vjeç lind foshnjën në Prizren

Një vajzë e moshës më të re se 16 vjet ka lindur një foshnje në Prizren.

I riu i goditur me thikë në Prishtinë, në gjendje stabile shëndetësore

Gjendja shëndetësore e të riut të therur me thikë mesditën e sotme në Prishtinë, është stabile dhe jashtë rrezikut për jetën. Mjeku që është pë...

Ish-presidenti Bill Clinton shtrohet në spital

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, u shtrua në spital, me një infeksion që nuk lidhet me sëmundjen COVID-19, njoftoi zëdhënësi i tij, Angel Urena.

Angli, një 42 vjeçar që refuzonte të merrte vaksinën vdes nga COVID-19

John Eyers, që ishte adhurues i fitnesit e siç përshkruhej nga familjarët e shoqëria e tij si njeriu 'më fit dhe më i shëndetshëm', ka ...

Mbi 20 pacientë pritet të lirohen nga spitali në Kroaci

Mbi 20 pacientë, të lënduar nga aksidenti me autobus në Kroaci, janë të gatshëm të lëshohen të hënën nga spitali. Ndërsa, njëri nga pacientë...