Postet nga: Sondazhi

Për herë të parë, shumica e serbëve janë kundër anëtarësimit në BE

Për herë të parë në dy dekada, numri i serbëve që janë kundër anëtarësimit në Bashkimin Evropian është më i lartë se ata që janë ...

Sondazhi i CNN: Shumica e amerikanëve duan që SHBA të bëjë më shumë për ta ndalur Rusinë

Amerikanët në masë dërrmuese e favorizojnë rritjen e sanksioneve ekonomike kundër Rusisë dhe i mbështesin gjerësisht veprimet e mëtejshme për ta ndaluar pushtimin ...

Brexit 5 vjet më vonë: 'Do të donim t’iu kishim përsëri", thotë Evropa, në një sondazh të ri

Pesë vjet pasi Britania votoi për t'u larguar nga Bashkimi Evropian, shumica e evropianëve thonë se do t'i mirëpresin britanikët përsëri nëse një ...

Besnik Bislimi publikon të dhënat e një sondazhi në Prizren: LVV e para më 52.2%

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka shpërndarë një sondazh të bërë në qytetin e Prizrenit.

Sondazhi, qytetarët tregojnë se kush është personi më i përshtatshëm për president të Kosovës

Sondazhi i publikuar në RTV Dukagjini dhe i mundësuar nga Riinvest Data Analitics, ka treguar mendimet e qytetarëve se kush është personi më i përshtatshëm pë...

Sondazhi në RTV Dukagjini, kjo është renditja e partive politike për zgjedhjet e 14 shkurtit

Në emisionin Debat Plus të RTV Dukagjinit është prezantuar sondazhi për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit 2021.

CNN: Biden fiton debatin final presidencial  

Sipas një sondazhi të CNN, kandidati demokrat për president të SHBA-ve, Joe Biden, ka performuar më mirë sesa Donald Trump në debatin final që u mbajt ditën e ...

Sondazhi i RIDEA-s: Shqiptarët duan rifillimin e dialogut, serbët duan korrigjim të kufirit

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka bërë prezantimin e hulumtimit 'Zëri i Popullit rreth 'Finales së Madhe' ndërmjet Kosovës dhe ...