Postet nga: sokol haliti

Auditori: Komuna e Vitisë punësoi 83 zyrtarë me kontrata mbi vepër, prej tyre 49 në kundërshtim me ligjin

Në vitin 2020 Komuna e Vitisë ka punësuar 83 zyrtarë për shërbime të veçanta apo kontrata mbi vepër, për 49 prej tyre kontratat janë nënshkruar në ...

Vdes drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Vitisë

Nexhmedin Jakupi, drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Vitisë ka vdekur sot.

Abdixhiku: Sokol Haliti është kryetar i shkëlqyeshëm

Kryetari i Lidhjes Demokartike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka lavdëruar kryetarin e Komunës së Vitisë Sokol Halitin, duke rikonfirmuar mbështetjen e subjektit politik që Haliti, të ...

Sokol Haliti sërish kandidat i LDK-së për kryetar të Vitisë

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka zyrtarizuar sonte kandidaturat për kryetarë të disa komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë.

Problemet e Vitisë në dy mandatet e Sokol Halitit

Mandatin e tij të dytë në krye të Vitisë, Sokol Haliti e mori duke fituar zgjedhjet në raundin e parë me 52% të votave të qytetarëve të Vitisë.

Komuna me kinema 3D ku banorët e kanë luks ujin e pijshëm

Me një qasje të mirë, Vitia ka arritur të shndërrohet në njërën nga komunat që merr projekte të shumta nga donatorët ndërkombëtarë.

Ministria e Mjedisit shpërblen Komunën e Vitisë me 100 mijë euro

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, në një takim që ka pasur me kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka nënshkruar një memorandum bashkë...

Pasuria e Sokol Halitit, i rizgjedhuri në krye të LDK-së në Viti

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, është rizgjedhur edhe për një mandat në krye të LDK-së në këtë komunë.