Postet nga: slobodan petroviq

BE-ja i kërkon sqarime Serbisë për ndalimin e zyrtarëve nga Kosova

Tash e disa muaj me radhë, zyrtarët e institucioneve të Kosovës që i takojnë Partisë së Pavarur Liberale, subjekt ky politik i komunitetit serb, janë duke u ndaluar ...

VIDEO: Momenti i përleshjes së deputetit në Prishtinë

Në videon e siguruar nga KALLXO.com shihet momenti i përleshjes në mes deputetit Slobodan Petroviq dhe dy personave të tjerë.

SLS mbështet ministren e re: Më eksperte se ministrat e Listës Serbe

Partia e Pavarur Liberale Serbe (SLS) i ka dhënë mbështetje të plotë Dijana Zhiviq si ministre e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në detyrën e saj ...

Verifikimet e Beogradit për serbët e 'papërshtatshëm' të Kosovës

Ndalimi dhe intervistimi i politikanëve të caktuar serbë në vendkalimin kufitar në Merdare nga ana e organeve serbe, ka për qëllim frikësimin e kundërshtarëve ...

Slobodan Petroviq akuzon Serbinë për frikësim

Slobodan Petroviq tha për BIRN se Serbia po përdor agjencitë e saj të sigurisë për t’i frikësuar rivalët e partisë kryesore serbe të mbë...

Petroviq: Policia serbe dhe BIA po na ngacmojnë

Një deputet serb në Kosovë u tha gazetarëve në Prishtinë të enjten se policia serbe dhe Agjencia e Sigurisë së Informacionit (BIA) po ngacmon anëtarë të partisë së ...

Komisioni për Komunitete reagon ndaj ndaljes së Slobodan Petroviqit në Serbi

Komisioni Parlamentar për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim,  më diskutoi ndalimin e  deputetit dhe anëtarit të Komisionit, Slobodan Petroviç, nga ana e xhandarmërisë serbe ...

Slobodan Petroviq tregon çka bisedoi me BIA-n serbe kur u ndalua në kufi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq u ndalua të shtunën në pikën kufitare në Merdar teksa po shkonte në një vizitë familjare në Beograd, aty ai ë...