Postet nga: Sllovenia

Kryeministrat e Çekisë, Polonisë dhe Sllovenisë arrijnë në Kiev

Kryeministrat e Republikës Çeke, Polonisë dhe Sllovenisë, kanë arritur të martën, 15 mars, në Kiev, për të treguar mbështetje për Ukrainën, teksa vazhdojnë sulmet ruse ...

Udhëheqësit e Polonisë, Çekisë dhe Sllovenisë vizitojnë Ukrainën

Udhëheqësit e Polonisë, Republikës Çeke dhe Sllovenisë po udhëtojnë për në Kiev të Ukrainës, i cili aktualisht është nën sulme zjarri, në një ...

Mbi 15 mijë kosovarë morën viza puna në Slloveni për 4 vite

Në 2014 Kosova u përballë me një eksod të madh, kur një numër i madh i të rinjve, por edhe të moshave të tjera, përmes rrugëve ilegale ...

Sllovenia heq shumicën e masave për luftim të pandemisë

Sllovenia ka hequr të hënën, 21 shkurt, shumicën e masave për luftim të pandemisë së koronavirusit.

Presidenti i Sllovenisë: Ibrahim Rugova do të shihte shumë mundësi për zgjidhjen e problemeve

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot gjatë konferencës me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin tha se e pyet veten se në këto rrethana, Presidenti Ibrahim Rugova do ...

​Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë se të gjitha marrëveshje e arritura në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë duhet të respektohen nga të dyja palët.

Kosova dhe Sllovenia me marrëveshje për parandalimin e katastrofave natyrore

Ministri i Mbrojtjes së Sllovenisë, Matej Tonin dhe ministri i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla, kanë nënshkruar një marrëveshje pë...

(VIDEO) Përmbytje masive në Lubjanë, mbi 500 ndërtesa në ujë

Një stuhi e fuqishme që goditi Slloveninë mbrëmë, përmbyti më shumë se 500 ndërtesa vetëm në Lubjanë, shkruajnë mediat atje. Shërbimet në detyrë morën më ...