Postet nga: sllovaki

Zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët ...

Kryeministri sllovak në “gjendje të rëndë” pas atentatit

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, është “në gjendje të rëndë”, pasi u qëllua me armë zjarri derisa po ecte në mesin e një turme të vogël, pas ...

Korcok dhe Pellegrini vazhdojnë garën për president në Sllovaki

Rezultatet përfundimtare të rundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Sllovaki kanë treguar që ish-ministri i Jashtëm Ivan Korcok është në krye të garës.

Sllovakia mban zgjedhjet presidenciale

Sllovakët votojnë të shtunën në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në të cilat garon kampi pro Moskës kundër atij pro Kievit, meqë brenda Sllovakisë ekzistojnë ...

Vdes një grua në Sllovaki pasi u ndoq nga një ari

Një grua 31-vjeçare nga Bjellorusia ka vdekur pasi u ndoq nga një ari në veri të Sllovakisë, raporton BBC.

Robert Fico do të bëhet kryeministër i Sllovakisë

Në raundin e tij të katërt të detyrës si kryeministër, shefi i partisë së majtë-populiste Smer pritet të udhëtojë në takimin e kësaj jave ...

Kurti në Twitter tregon se çka bisedoi me Josep Borrell dhe Miroslav Lajcak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se ka përfunduar tashmë takimin me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin për dialogun, Miroslav ...

Sllovakia vendos ndalesë në importet e grurit ukrainas

Qeveria e Sllovakisë e ka miratuar të hënën një ndalesë në importet e grurit ukrainas dhe produkteve tjera ushqimore, pas një vendimi të ngjashëm të Polonisë dhe ...