Postet nga: sllovaki

Sllovaki, mjeku ia heq syrin e gabuar – pacienti tani është i verbër

Një gabim katastrofik ka ndodhur gjatë një operacioni në Sllovaki. Gjatë një operacioni në sy në një nga spitalet më të mëdha në Sllovaki, një pacienti i është hequr ...

Kurti për dialogun: Thelbi i problemit qëndron në mohimin e krimeve të luftës dhe gjenocidit nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po merr pjesë në forumin “Globsec” në Sllovaki ku ka folur lidhur me çështjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Kurti merr pjesë në Forumin e Bratisllavës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës GLOBSEC 2022, në Sllovaki.

Vuçiq në Bratisllavë, raportohet se do të takohet edhe me Lajçakun

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës së sotme do të marrë pjesë në Forumin Vjetor “GLOBSEC 2022”, i cili po mbahet në Bratisllavë të Sllovakisë.

Sllovakia kërkon falje për sterilizim të detyrueshëm të grave rome

Qeveria sllovake ka kërkuar falje zyrtarisht për sterilizimet e detyrueshme të grave rome nëpër dekada.

Sllovakia pezullon dozat e para të AstraZeneca-s

Sllovakia pezulloi përdorimin e vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit, pasi një person i vaksinuar me këtë vaksinë, vdiq nga mpiksja e gjakut.

Jep dorëheqje kryeministri sllovak, Igor Matoviç

Kryeministri i Sllovakisë, Igor Matoviç, dha dorëheqje të martën, duke i hapur rrugë formimit të një qeverie të re.

Sllovakia nis testimet masive për coronavirus

Sllovakia ka nisur një projekt ambicioz, që ka për qëllim testimin për coronavirus të gjithë banorëve mbi 10 vjeç, por presidentja e këtij shteti ka thë...