Postet nga: skënderbeu

CAS-i e refuzon apelimin e Skënderbeut, i jep të drejtë UEFA-s, 10 vite pezullim për klubin korçar (FOTO)

Klubit të Skënderbeut iu janë shuar shpresat përfundimisht për të luajtur në garat europiane.

TKK shfaq sot reprizën e shfaqjes ‘Skënderbeu - ose dashuri dhe liri’

Shfaqja ‘Skënderbeu - ose dashuri dhe liri’ nga Tomas Uinkop dhe Fadil Hysaj, me regji të Hysajt jepet sot reprizë në Teatrin Kombëtar të Kosovës duke filluar ...

Jepet sot në TKK premiera e shfaqjes ‘Skënderbeu - Ose dashuri dhe liri’

Teatri Kombëtar i Kosovës do të shfaqë sot në mbrëmje duke filluar nga ora 20:00 premierën e shfaqjes ‘Skënderbeu - Ose dashuri dhe liri’ me tekst ...

Nesër në Universitetin e Prizrenit 'Ukshin Hoti' mbahet ligjëratë për Skënderbeun

Studiuesi Bedri Muhadri do të mbajë nesër, më 14 dhjetor 2018, në Universitetin Publik “Ukshin Hoti" në Prizren ligjëratën “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu identiteti historik shqiptar”.

Ars Clubi ‘Beqir Musliu’ organizon tryezë letre për Skënderbeun

Këtë të shtunë, më 24 nëntor 2018, Asociacioni Alternativ i Shkrimtarëve të Kosovës, Ars Clubi “Beqir Musliu”, i mbështetur edhe nga Biblioteka e qytetit në Gjilan, organizon ...

Muzeu i Kosovës hap të premten ekspozitën për Skënderbeun

Muzeu i Kosovës në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombëtar të Shqipërisë, hap të premten , më 16 nëntor 2018, ekspozitën me titull “Moti i Madh”.

Akademik Qosja: Skënderbeu mit fuqidhënës edhe në kohën e sotme për etikën e popullit shqiptar

Akademik Rexhep Qosja në 550-vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastriotit – Skënderbeut, ka shkruar se miti i Gjergj Kastriotit – Skënderbeut është mit fuqidhënës edhe në jetën, ...

Promovohen pesë libra për historinë e Skënderbeut dhe mesjetën shqiptare

Instituti i Historisë “Ali Hadri” në Prishtinës dhe Akademia e Studimeve Albanologjike e Tiranës kanë promovuar sot në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” disa prej veprave ...