Postet nga: Skandali i Drenasit

Prokuroria: Shumë shpejt do të ngritet aktakuza për skandalin e Drenasit

Në një prononcim për KALLXO.com, Ruhan Salihu, prokuror i rastit ndaj të dyshuarve për skandalin seksual me nxënësen nga Drenasi, ka deklaruar se Prokuroria i ...

Arsyet e lirimit nga paraburgimi të policit dhe profesorit, të dyshuar për skandalin seksual me nxënësen nga Drenasi

KALLXO.com dje ka raportuar se me kërkesën e Prokurorisë, Gjykata e Prishtinës ua ka ndryshuar masën e sigurisë dy të dyshuarve për keqpërdorim ...

Skandali i abuzimit seksual në Drenas, mesazhet që e ndërlidhin avokatin me dyshimet

Burime të KALLXO.com kanë marrë vesh se Gjykata e Prishtinës ka caktuar 30 ditë paraburgim edhe ndaj avokatit Gazmend Halilaj, të dyshuarit të katërt në rastin e vajzë...

Skandali i Drenasit, avokati Gazmend Halilaj mbetet në paraburgim

Burime të KALLXO.com kanë marrë vesh se Gjykata e Prishtinës ka caktuar 30 ditë paraburgim edhe ndaj avokatit Gazmend Halilaj, të dyshuarit të katërt në rastin e vajzë...

Skandali i Drenasit - Avokati Gazmend Halilaj sillet para gjykatës

Avokati Gazmend Halilaj, i cili u arrestua nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare, keqpërdorim seksual duke keqpërdorur pozitën zyrtare apo profesionin dhe ...

Avokati: Gazmend Halili u arrestua pasi ngriti kallëzim penal ndaj prokurorit

Pas arrestimit të avokatit Gazmend Halili lidhur me dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare, dhe keqpërdorim seksual, ka reaguar mbrojtësi i tij, avokati Arbër ...

Ismaili: Klinika ku është kryer aborti i së miturës nga Drenasi ka qenë e palicencuar

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili po raporton para Komisionit për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale lidhur me Licencimin e institucioneve private shëndetësore.