Postet nga: situata në veri

VIDEO - Qeveria publikon pamje nga pikat kufitare ku shtetasit serbë pajisje me dokumentin për hyrje-dalje

Me t’u bërë data 1 gusht, Qeveria e Kosovës ka nisur implementimin e reciprocitetit për letërnjoftime, duke lëshuar dokumente për hyrje dalje në pikat ...

Vendimi për letërnjoftimet po zbatohet dhe do të vazhdojë derisa të hiqen barrikadat

Përkundër vendimit të Qeverisë së Kosovës për shtyrje për një muaj të zbatimit të dy vendimeve të saj për ndalimin e targave ilegale dhe ...

Qeveria kërkon nga qytetarët që t’i shfrytëzojnë pikat e tjera kufitare, jo Bërnjakun dhe Jarinjen

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës përmes një njoftimi ka kërkuar nga mërgimtarët që të kalojnë në pika tjera kufitare.

ShBA i kërkon qeverisë ta shtyjë për 30 ditë implementimin e reciprocitetit

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenir tha para mediave se i ka kërkuar kryeministrit Kurti që ta shtyjë për 30 ditë implementimin e masave të reciprocitetit.

Reagon presidentja Osmani: Përpjekjet e Vuçiqit me metodat e Putinit, do të dështojnë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas situatës në veri, ku ka kërkuar nga qytetarët serbë të Republikës së Kosovës që të mos ...

Abdixhiku: Mbështesim angazhimin e institucioneve për shtrirjen e ligjshmërisë në gjithë territorin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka deklaruar se mbështesin angazhimin e institucioneve të Kosovës për shtrirjen e ligjshmërisë në gjithë territorin ...

Lëshohen përsëri sirenat e alarmit në veri të vendit

Ekipi i KALLXO.com që po qëndron në veri të vendit po raporton se para pak çastesh është lëshuar përsëri alarmi në komunat veriore.

Bedri Hamza: Gjendja e sigurisë në Mitrovicën e Jugut është e qetë

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza ka folur para pak minutave për situatën në veri, duke thënë se është në kontakt të vazhdueshëm me ...