Postet nga: situata në veri të kosovës

Lista Serbe reagon për arrestimin e të dyshuarit për sulm ndaj gazetarëve, akuzon qeverinë për persekutim

Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të Dalibor Spasiq, i cili dyshohet për sulmet ndaj gazetarëve javëve të fundit në 4 komunat veriore.

Kurti: Nuk kam vendosur ende nëse do të shkojë në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, tha të premten se ende nuk ka vendosur nëse do të shkojë në Bruksel për një takim të nivelit të lartë politik ...

(Video) Berisha kërkon lirimin e policëve të Kosovës, kritikon Ramën për qasjen ndaj Kosovës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka thënë se kidnapimi i tre zyrtarëve policor të Kosovës dje nga forcat e Serbisë 'është akt terrorist banditesk'.

Vuçiq tregon se çfarë u kërkoi përfaqësuesve të BE-së dhe QUINT-it për Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar sot se ka folur me përfaqësues të shteteve të QUNT-it dhe me shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi.

Flet bashkëshortja e njërit prej policëve të kidnapuar: Çdo ditë flas në telefon, sot nuk u lajmërua hiç

Tre policë të Kosovës janë rrëmbyer sot nga njësitë speciale të Policisë së Serbisë.

Haradinaj ia kërkon dorëheqjen Sveçlës: Fyese dhe poshtëruese rrëmbimi i tre policëve të Kosovës 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka quajtur fyese dhe poshtëruese rrëmbimin e tre policëve të Kosovës ...

Detaje nga takimi i Kurtit me ambasadorët e QUINT-it

Mëngjesin e sotëm në zyrë të kryeministrit Albin Kurti i shkuan përfaqësuesit diplomatik të shteteve të QUINT-it dhe Bashkimit Evropian.

Elbert Krasniqi viziton Leposaviqin, takoi kryetarin Hetemi

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi ka vizituar të dielën Komunën e Leposaviqit.