Postet nga: situata në veri të kosovës

Zvogëlohet numri i pjesëtarëve të Policisë në dhe përreth objekteve të 4 komunave në veri të Kosovës

Sor gjatë ditës është zvogëluar për 25 për qind numri i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës në objekte dhe rreth objekteve të 4 komunave në ...

Stoltenberg pas takimit me Vuçiq: Nga dhuna në veri mbetën të lënduar 93 trupa të KFOR-it

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se nga incidentet në veri të Kosovës kanë mbetur të lënduar 93 pjesëtarë të KFOR-it.

Kurti takon Lajçakun në Greqi: Moti ishte shumë më i nxehtë se diskutimi ynë

Kryeministri Albin Kurti është takuar me emisarin e Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, në Greqi, gjatë qëndrimit të tij atje, në kuadër të Simpoziumit SYMI.

Bislimi konfirmon se kanë rënë dakord me Lajçakun për hapat për shtendosje të situatës në veri

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka konfirmuar se me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak janë marrë vesh për hapat që çojnë në ...

Lajçak takohet me seantorët amerikanë, kërkojnë shtensionim dhe rikthim në dialog

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak është takuar me senatorët amerikanë Chris Van Hollen dhe Chris Murphy të cilët ndjekin nga afë...

Orban i lutet Vuçiqit të lirojë tre policët e Kosovës

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, i është lutur presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që të dëgjojë rekomandimin e Budapestit zyrtar dhe t’i kthejë policët e arrestuar të ...

DASH: I bëjmë thirrje presidentit Vuçiq që menjëherë dhe pa kushte të lirojnë tre policët kosovarë

Departamentit Amerikan i Shtetit, përmes zëdhënësit Mattheë Miller, i ka kërkuar Serbisë që menjëherë t’i lirojë pa kushte tre policët e Kosovë...

Kurti pret në takim studentë nga Universiteti i Amsterdamit, u flet për situatën në veri të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar sot për një bashkëbisedim një grup studentësh nga Universiteti i Amsterdamit nga 14 shtete të botës, të cilët ...