Postet nga: situata në veri të kosovës

O'Brien: Shkaktimi i trazirave në veri nënkupton përballje me NATO-n

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien, i ka paralajmëruar të hënën Kosovën dhe Serbinë se shkaktimi i trazirave ...

'Sulmi në veri ka elemente ruse’

Më 24 shtator 2023 një sulm terrorist u krye në Banjskë të Zveçanit. Afrim Bunjaku, rreshter i Policisë së Kosovës, u vra, një polic tjetër u plagos e një ...

Sulmi terrorist në Banjskë, Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kërkuar hetim ndërkombëtar për sulmin terrorist nga grupi i armatosur serb ...

Rama: Shpallja e ditës së nesërme ditë zie nga Serbia, sinjali më i keq

Shpallja e ditës së nesërme ditë zie nga Qeveria e Serbisë, po vlerësohet si një sinjal i keq për rajonin dhe komunitetin euroatlantik nga kryeministri i ...

Stano: EULEX dhe KFOR po i asiston Policisë së Kosovës, përgjegjësit për sulmin në Banjskë të dalin para drejtësisë

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për çështje të jashtme dhe siguri, Peter Stano, ka thënë se përgjegjësit për sulmin terrorist ndaj policisë së ...

Analistët amerikanë dënojnë sulmin në veri të Kosovës, të ndarë për hapat e mëtejshëm të perëndimit

Analistët amerikanë dënojnë sulmin e grupit të armatosur në veri të Kosovës, si pasojë e të cilin humbi jetën një pjesëtar i policisë. Në intervista ...

Zëdhënësi i BE-së: Nëse shtetet anëtare shohin se Serbia nuk po bën gjë për shtensionim, do të merren masa

Për situatën e krijuar muajt e fundit në veri të Kosovës, sot është folur prapë në një konferencë për media që është mbajtur nga zëdhë...

Zvogëlohet numri i pjesëtarëve të Policisë në dhe përreth objekteve të 4 komunave në veri të Kosovës

Sor gjatë ditës është zvogëluar për 25 për qind numri i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës në objekte dhe rreth objekteve të 4 komunave në ...