Postet nga: Siria

Ministri i Drejtësisë sot jep detaje për të rikthyerit nga Siria

Abelard Tahiri, Ministër i Drejtësisë sot pritet të dalë para mediave për të treguar detajet lidhur me rikthimin e mbrëmshëm të kosovarëve nga Siria.

Pritja e Kosovës për të kthyerit nga Siria

Një numër ende i padefinuar i kosovarëve, janë kthyer dje nga Siria.

Izraeli dyshohet se ka sulmuar një akademi ushtarake siriane

Nga sulmet ajrore, që dyshohet se janë kryer nga Izraeli mbi një akademi ushtarake në Siri, kanë mbetur të plagosur gjashtë ushtarë dhe janë shkatërruar disa ndërtesa, tha ...

ISIS tani kontrollon vetëm gjysmë kilometri katror tokë në Siri

ISIS tani kontrollon një zonë të Sirisë vetëm një gjysmë kilometri katror tokë, ​​tha të shtunën një komandant i Forcave Demokratike Siriane të mbështetura nga SHBA.

Takohen Putin dhe Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka biseduar të mërkurën me homologun e tij rus, Vladimir Putin, për zonat e ndikimit në Siri.

Konferencë për Sirinë në tetor, merr pjesë edhe Gjermania

Gjermania do të marrë pjesë në një konferencë ndërkombëtare me Rusinë, Turqinë dhe Francën, në muajin tetor, për të diskutuar konfliktin në Siri, tha kancelarja gjermane, ...

ShBA dënon Sirinë për njohjen e Abhazisë dhe Osetisë Jugore

Shtetet e Bashkuara e dënuan vendimin e Sirisë për të njohur dy rajonet separatiste të Gjeorgjisë, Abhazinë dhe Osetinë e Jugut, si shtete të pavarura.

Sulmet ajrore nga Izraeli lanë të vrarë 42 persona

Një monitorues i luftës tha se sulmet ajrore izraelite në zona të dyshuara të militantëve në Siri këtë javë lanë të vrarë 42 persona.