Postet nga: simptomat

Nga Klinika Infektive tregojnë për gjendjen e pacientëve që dyshohet se u helmuan në Malishevë

Numri i personave që dyshohet se u helmuan nga ushqimet që konsumuan në një lokal të ushqimeve të shpejta në Malishevë ka shkuar në 205.

Shtimi i rasteve me meningjit, cilat janë simptomat dhe shkaktarët

Shërbimi Spitalor Klink dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive të QKUK-së, nga muaji korrik i këtij viti, e deri ...

Rriten rastet me meningjit, kërkohet kujdes i shtuar me ujin e pijes dhe në pishina

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se numri i rasteve të raportuara për Sindromën meningjeale gjatë muajit korrik-gusht, ka shënuar rritje krahasuar me të njëjtë...

Simptomat e hershme që tregojnë se keni diabet, mos i injoroni ato

Testimi i rregullt i sheqerit në gjak mund të ndihmojë në zbulimin e hershëm të diabetit, megjithatë ka disa simptoma të hershme që tregojnë nëse vuani nga kjo ...

Çka është fruthi dhe si trajtohet?

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka dhënë disa informacione në lidhje me sëmundjen e fruthit.

Shenjat dhe simptomat e gurëve në veshka

Gurët në veshka janë masa të forta që mund të zhvillohen në veshkat tuaja. Kalciumi dhe mineralet e tjera në urinë mund të kristalizohen, duke formuar gurë që variojnë ...

Simptomat dhe shkaktarët e lodhjes së syve

Oftalmologët thonë se sytë e njeriut nuk janë imunë ndaj lodhjes. Sipas tyre, lodhja mund të ndodhë nga sforcimi ose përdorimi afatgjatë i kompjuterit, telefonit e të tjerë.

Cilat janë paralajmërimet e dhimbjes në shpatull?

Shumë njerëz i injorojnë simptomat e para. Kohët e fundit kemi gjithnjë e më shumë ishemi të heshtura dhe është e rëndësishme që njerëzit të ...