Postet nga: Siguria

AstraZeneca konfirmon efikasitetin e lartë të vaksinës së saj

Kompania AstraZeneca ka përditësuar shkallën e efikasitetit të vaksinës së saj kundër COVID-19 në 76 për qind. Vendimi vjen derisa udhëheqësit e Bashkimit ...

Shpërthimi i bombolave të gasit - dështim i hallkës së qeverisë

Si pasojë e shpërthimit të gazit në të dyja rastet e fundit, njëra në rrugën Prishtinë- Ferizaj, afër Prishtinës dhe tjetra në Ferizaj, u ...

Udhëheqësit e BE-së dhe NATO-s diskutojnë prioritetet e sigurisë për Evropën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg mori pjesë të premten në një samit të Bashkimit Evropian për të diskutuar përparësitë e sigurisë dhe mbrojtjes ...

Macron: Unë besoj tek NATO

Macron: Unë besoj tek NATO

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të premten se koncepti i tij mbi "autonominë strategjike evropiane" në sektorin e mbrojtjes nuk nënkuptonte se ai dëshironte të largohej nga Shtetet ...

Premtimet për siguri dhe planet e partive lidhur me legalizimin e prostitucionit, marihuanës e kazinove

Përfaqësuesit e partive politike nga LDK-AKR dhe AAK shpalosën programet e tyre qeverisëse dhe kërkesat tyre për sigurinë në #DebatPernime.

Premtimet e LDK-së për sigurinë

Të ftuarit në emisionin #Debat Pernime debatuan për zhvillimin ekonomik. Përfaqësuesit e partive të cilët ishin pjesë e debatit, AAK dhe LDK-AKR, shpalosën programet e ...

Premtimet e AAK-së për sigurinë

Të ftuarit në emisionin #Debat Pernime debatuan për zhvillimin ekonomik. Përfaqësuesit e partive të cilët ishin pjesë e debatit, AAK dhe LDK-AKR, shpalosën programet e ...

Flamur Sefaj: Duhet të konsultojmë bashkësitë fetare për legalizimin e marihuanës

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës,  Flamur Sefaj tha se për të legalizuar marihuanën duhet të konsultohen me bashkësitë fetare për shkak ...