Postet nga: Siguria

Shpjegimet zyrtare për dyshimet për ngacmim seksual në një shkollë të Prishtinës

Në një video të publikuar nga Syri.net, pretendohet se në oborrin e një shkolle në kryeqytet ka ndodhur një rast i sulmit seksual në mes të nxënësve (...

I dyshuari për vrasjen me eksploziv në Smolicë të Gjakovës sillet në gjykatë nën masa të rrepta të sigurisë

D. Gj., i dyshuar për vraje në Smolicë të Gjakovës, nën masa të rrepta të sigurisë është sjellë në Gjykatën e Gjakovës. Ai u soll ...

Këshilla profesionale si duhet të sillemi kur punojmë me rrymë elektrike

Trupi i njeriut është një përçues i mirë që lejon të përshkohet lehtësisht nga rryma elektrike.

(FOTO) Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës/ Përgatitjet për “Defender Europe 2021”

Ndërsa pak ditë na ndajnë nga dita kur forcat ushtarake amerikane do të nisin një stërvitje në vendin tonë, përgatitjet kanë nisur.

Këshilla të rëndësishme për fermerët që përdorin traktorin

Traktori është një automjet shumë i përdorur në punët bujqësore.

Demolimet dhe ristrukturimet

Një aktivitet i rëndësishëm i kantierit të ndërtimit i është dedikuar demolimeve (shembjeve).

SHBA-ja përsërit angazhimin për sigurinë e Izraelit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka përsëritur angazhimin e fuqishëm të SHBA-së për sigurinë e Izraelit. Blinken, gjatë një bisede telefonike me ministrin e Jashtë...

AstraZeneca konfirmon efikasitetin e lartë të vaksinës së saj

Kompania AstraZeneca ka përditësuar shkallën e efikasitetit të vaksinës së saj kundër COVID-19 në 76 për qind. Vendimi vjen derisa udhëheqësit e Bashkimit ...