Postet nga: Siguria

Finlanda shqyrton mundësinë e anëtarësimit në NATO

Finlanda do të rishikojë politikën e saj të sigurisë për të vendosur nëse do të anëtarësohet në NATO, tha të enjten Presidenti i vendit Sauli ...

Kryeparlamentari Konjufca flet për gjendjen e sigurisë në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka folur për gjendjen e sigurisë në Kosovë, pas situatës në Ukrainë.

Rrëfimi i Demë Elezajt për problemet me sigurinë e pistës së Aeroportit të Prishtinës

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet rrëfimi i Demë Elezajt, inxhinierit të ndriçimit i fushës ajrore që punon në Aeroportin e Prishtinës prej vitit 2002, i ...

Verifikimi ngadalëson largimin e refugjatëve afganë nga Kosova për në SHBA

Nisja për në Amerikë e refugjatëve të mbetur afganë në Kosovë varet nga përfundimi i një sërë kontrollesh të detajuara për të kaluarën e ...

Putin: Rusia është e hapur për dialog, por interesat dhe siguria e saj janë "të panegociueshme"

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi përmes një video-mesazhi të mërkurën se interesat e Rusisë janë "të panegociueshme" por se ai është i hapur për dialog pë...

Kosovari arriti të transportoj plumba me aeroplan nga Belgjika

Një pako me municione, me 100 fishekë brenda është kapur nga ana e doganierëve në Aeroportin e Prishtinës.

Kosova dhe Letonia nënshkruajn marrëveshje bilaterale për bashkëpunim ushtarak

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se kanë nënshkruar me Letoninë marrëveshje bilaterale për bashkëpunim ushtarak në funksion të sigurisë kontinentale dhe më gjerë.

Policia në Ferizaj takon pronarët e pikave të karburanteve, u premton siguri më të lartë

Drejtoria Rajonale e Ferizajt ka mbajtur një takim me pronarët e pikave të karburanteve të rajonit të Ferizajt, me qëllim që të diskutohet situata e sigurisë në kë...