Postet nga: Siguria

Macron: Aleanca e NATO-s po përjeton një 'vdekje truri'

Presidenti i Francës Emanuel Macron e ka përshkruar NATO-n si “tru-vdekur”, duke vënë theksin në mënyrën si ai e sheh këtë aleancë euroatlantike në ...

Stoltenberg: Bota, gjithnjë e më e pasigurtë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se “po e shohim një botë më të paparashikueshme dhe më të pasigurtë”.

FOTO- Snajperistët sigurojnë tubimin në sheshet e Prishtinës

Qytetarë të shumtë janë dukë marrë pjesë në manifestimin qendror që po mbahet në sheshet e kryeqytetit në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Prizren, grila te muri i hapur në Lumbardh

Komuna e Prizreni ka vendosur grila të sigurisë në pjesën e hapur te muri i lumit Lumbardhi, me qëllim për të evituar rreziqet e mundshme dhe shtim ...

VIDEO - Siguria e ushqimit, çfarë konsumojnë kosovarët!

Dita Botërore e Sigurisë së Ushqimit Kosovën e gjen përballë një fushe komplekse e me shumë sfida, por sipas autoritetit që kontrollon dhe monitoron sigurinë e ushqimit ...

Mitrovicë - Paralajmërohen masa të shtuara sigurie afër lumenjve dhe liqeneve

 

Ministri Mustafa takon Mytaher Haskukën, diskutojnë për sigurinë në Prizren

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, gjatë ditës së sotme ka takuar Këshillin Komunal për Siguri në Bashkësi në Prizren.

Haradinaj e diskuton sigurinë e shtetit me ushtarakë të lartë të NATO-s

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Major Lorenzo D’Addario dhe admiralin James Foggo III ku në mes tjerash kanë diskutuar edhe ...