Postet nga: Siguria

Studimi: Sjellja e rrezikshme në internet 'pothuajse e normalizuar' në mesin e të rinjve

Sjellja e rrezikshme dhe kriminale në internet rrezikon të normalizohet në mesin e një gjenerate të rinjsh anembanë Evropës, sipas një studimi të financuar nga BE që zbuloi se ...

Gjermania i ofron Polonisë sistemin e mbrojtjes 'Patriot'

Sot është dita e 270 e pushtimit rus të Ukrainës. 

Shpalosen gjetjet e misionit faktmbledhës për sigurinë e gazetarëve në Kosovë

Organizatat partnere të Platformës së Këshillit të Evropës për Siguri të Gazetarëve për dy ditë me radhë, më 15 dhe 16 nëntor, kanë qëndruar ...

Kurti: Përpjekja e Serbisë për destabilizimin e Kosovës do të jetë e pasuksesshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës së tij në Prizren ku është inauguruar Rrjeti për Hulumtim e Edukim ka folur për situatën në veri ...

Kurti: Zv/kryeministri italian rikonfirmoi mbështetjen për paqen dhe sigurinë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike mbrëmjen e së shtunës me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm italian, ...

Mesazhet e ditës së parë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë

Me mesazhet për më shumë paqe, më shumë siguri e më shumë barazi gjinore, në Prishtinë filloi punimet Forumi Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, forum ...

Polonia kërkon armë bërthamore amerikane të stacionuara në territorin e saj

Presidenti rus, Vladimir Putin, duket se ka pranuar humbje të rënda në Ukrainë, duke pranuar ashpërsinë e përmbysjeve të fundit ushtarake të Kremlinit dhe duke këmbë...

Shea: NATO-ja garanton sigurinë në Kosovë, jo Beogradi

Në kohën e tensioneve të larta midis Kosovës dhe Serbisë, ish-zyrtari i lartë i NATO-s, Jamie Shea, u bën thirrje të dyja palëve që të heqin ...