Postet nga: Siguria

Siguria në Kosovë mes trazirave globale

Në një realitet të mbushur me sfida të forta dhe të shumëfishta të sigurisë, udhëheqja e Kosovës do të bënte mirë që t’i mirëmbante ...

VIDEO - Zyba pas raportimit të Drejtorit të AKI-së: Duhet kujdes i shtuar, aktualisht nuk ka siguri në Serbi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba ka kërkuar kujdes nga mekanizmat shtetërorë dhe nga qytetarët që lë...

Në tre vjetorin e ardhjes në pushtet, Kurti thur lavde për punën e Qeverisë

Për të shënuar tre vjetorin e ardhjes në pushtet, kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një konferencë për media ka përmendur rezultatet e Qeverisë pë...

Ulutas: KFOR-i vazhdon përpjekjet për të parandaluar çdo përshkallëzim, i gatshëm t'i përgjigjet çdo sfide

Komandanti i misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR-it, Ozkan Ulutas, e vlerëson të qetë por ende të brishtë situatën e sigurisë pas tensioneve të vitit të ...

Kurti: Kërcënimet e terrorizmit dhe agresioni në rajon janë në rritje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se në kohën kur kërcënimet e terrorizmit dhe agresioni në rajon janë në rritje, integrimi i Kosovës në institucionet ...

Escobar e Hovenier takojnë komandantin e KFOR-it, bisedojnë për sigurinë në Kosovë dhe stabilitetin në rajon

Komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutash, është takuar me Zëvendës-ndihmës Sekretarin amerikan për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar dhe ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ...

A mund të përsëritet një sulm sikurse ai në Banjskë, flet Komandanti i KFOR-it

Komandanti i forcave veri-atlantike të NATO-së në Kosovë, Major Gjeneral Özkan Ulutaş, i cili është në krye të KFOR-it në vendin tonë në një intervistë ekskluzive për Telegrafin ka ...

Scholz: Kthim në politikën e frikësimit

Në dy-vjetorin e fillimit të agresionit rus kundër Ukrainës, kancelari Olaf Scholz ka bërë thirrje për kthim në një politikë të frikësimit. Gjermania dhe Europa ...