Postet nga: siguria në punë

Thaçi për vdekjen e minatorëve: Institucionet duhet të përkujdesën që punëtorët të jenë gjithmonë të mbrojtur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për dy minatorët që humbën jetën në minierën e Novobërdës.

Punëtorët ‘nuk dinë nga u vjen rreziku në punë’

Sot është mbajtur konferenca e përmbylljes se Javës Evropiane për Siguri dhe Shëndet në Punë.

Video – Punëtori rrezikon jetën në bartje të materialit ndërtimor në Prishtinë

Një punëtor është parë i kapur në liftin për bartjen e materialit ndërtimor në vendin e tij të punës.

Klinë - Punëtori rrëzohet nga skelet, lëndohet rëndë

Një person ka marrë lëndime të rënda trupore pasi është rrëzuar nga skelet në lartësi rreth 4 metra derisa ishte duke punuar në ndërtimin e një ...

Mujka: Punimet në hotelin Adriatik pa leje të komunës

Pas vdekjes së të riut nga Mitrovica nën gërmadhat e hotelit të shembur Adriatik, nënkryetari i komunës Faruk Mujka ka deklaruar se kanë themeluar një komision ...

Reçica: Të respektohen kushtet për siguri në punë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka vizituar një nga vendpunishtet e ndërtimit të lartë në Prishtinë, për të parë nga afër ...

Reçica: Për 60 mijë biznese operojnë vetëm 47 inspektorë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka raportuar në Komisionin për të Drejtat e Njeriut dhe Barazi Gjinore për sigurinë, shëndetin dhe ...

Situata e sigurisë në punë në sektorin privat diskutohet në Kuvend

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione sot dot mbajë mbledhje.