Postet nga: shukri jashari

Arrestohet doganieri dhe një person i dyshuar për dhënie të mitës dhe kontrabandim

Mbrëmjen e 18 majit njësitë e Doganës kanë gjetur sasi të barnave në një veturë në afërsi të pikës kufitare dhe në bazë të dyshimit të ...

Aksion kundër korrupsionit, 12 persona vihen nën pranga

12 persona ndër ta katër qytetarë janë arrestuar në një aksion i cili ka nisur mëngjesin e sotëm në Ferizaj.

Të akuzuarit për tjetërsimin e pronës së ish-Radio Televizionit të Prishtinës deklarohen për fajësinë

Lekë Prenaj, ish-gjykatës në Gjykatën e Prishtinës, Hilmi Kastrati, ish-kryetar i Bordit Ekzekutiv të Drejtorëve të Radio Televizionit të Prishtinës, Shkumbin Qehaja dhe Shpëtim ...

Dështon të nis gjykimi ndaj të akuzuarve për tjetërsimin e pronës së ish- RTP-së

Lekë Prenaj, ish- gjykatës në Gjykatën e Prishtinës, Hilmi Kastrati, Kryetar i Bordit Ekzekutiv të Drejtorëve të Radio Televizionit të Prishtinësm dhe Shpëtim Pllana, ...

I dënuar me burg për vrasje në tentativë, polici vazhdon të punojë dhe të mbajë armën zyrtare

Në mëngjesin e 4 gushtit të vitit 2015 tre persona ishin plagosur me armë zjarri

Denoncimi i kryeprokurorit të Ferizajt: Policia nuk më ktheu përgjigje kur kërkova policë shtesë

Kryeprokurori i Prokurorisë së Ferizajt, Shukri Jashari, në një intervistë për "Kallxo Pernime" ka thënë se gjatë vitit të kaluar, kur kërkoi policë shtesë për një ...

Prokuroria do të hetojë mesazhet nga subjektet politike që i dërguan te qytetarët

Mëngjesin e sotëm të shumta kanë qenë mesazhet që kanë pranuar qytetarët e Kosovës në ditën e zgjedhjeve për të votuar subjekte të caktuara ...

Në sirtarët e policisë në Ferizaj zbulohen prova të padorëzuara në prokurori

Telefona dhe prova të tjera të një rasti janë zbuluar të mbaheshin në sirtarin e një rreshteri të policisë në Ferizaj.