Postet nga: shukri jashari

Lirimi i vilave të sekuestrua të rastit Brezovica, reagon kryeprokurori i Ferizajt

Prokuroria Themelore e Ferizajt e ka konfirmuar se do të parashtrojë ankesë ndaj vendimit të GJykatës së Pejës për lirimin e 75 vilave të sekuestruara në rastin e ...

Reperit Mozzik i hapet rast në Polici, po dyshohet për kanosje

Policia e Kosovës mbrëmjen e së martës ka ndaluar reperin Gramoz Aliu, i njohur në publik si Mozzik.

Kryeprokurori Jashari e konfirmon se gruaja e dhunuar në Ferizaj është me probleme mendore

Kryeprokurori i Prokurorisë së Ferizajt, Shukri Jashari, ka konfirmuar se gruaja që po dyshohet se u dhunua seksualisht dhe më pas ka mbetur shtatzënë është me probleme mendore.

Detaje nga rasti ku po dyshohet se është dhunuar një grua në Ferizaj

Një rast i dhunimit seksual po dyshohet se ka ndodhur në Ferizaj, një ankuese ka raportuar se viktima është shfrytëzuar seksualisht nga persona të panjohur, dhe e njëjta ...

Vrasja e Nysret Cenës në Kaçanik, identifikohet pronari i targave të veturës së djegur

48-vjeçari Nysret Cena është gjetur i vrarë më 23 janar në një veturë në rrugën magjistrale Ferizaj-Kaçanik, në të cilën ishin shkrepur breshëri plumbash.

Bllokohet rruga për të hyrë dhe dalë nga Shtërpca

Rrugët për të hyrë dhe dalë nga Shtërpca, janë bllokuar nga banorët.

Kryeprokurori i Ferizajt në vendin e ngjarjes ku dyshohet se Sokol Halili kreu vetëvrasje

Ekipet e policisë por edhe kryeprokurori i Ferizajt Shukri Jashari kanë dalë në vendin e ngjarjes ku po dyshohet se ka kryer aktin e vetëvrasjes Sokol Halili, i dshuari ...

Dyshimet për dhunimin e një 12-vjeçareje në Ferizaj, flet kryeprokurori

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari ka folur për rastin që dyshohet se është dhunuar seksualisht një 12-vjeçare në Ferizaj.