Postet nga: shtime

Osmani: Masakra e Reçakut, pasqyrim i krimit kundër njerëzimit

Qeveria e Kosovës ka organizuar ceremoni përkujtimore në 23-vjetorin e Masakrës së Reçakut.

Në Shtime konfiskohen 58 kartela grafike për prodhimin e kriptovalutave

Policia ka njoftuar se te një person i dyshuar A.G, në një shtëpi të pabanuar në një fshat të Shtimes janë gjetur dhe më pas janë konfiskuar nga ...

Shtime, arrestohet një 25-vjeçar i kërkuar nga gjykata

Policia e Kosovës ka arrestuar një 25-vjeçar, i cili ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj.

Shtime, e rrah gruan dhe e largon nga shtëpia atë dhe vajzat

Policia ka arrestuar në Shtime një person nën dyshimin se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Qytetari pretendon se s`ishte asnjë mjek në Emergjencën e Shtimes, u kthye pa marrë shërbim - VIDEO

A. H. nga komuna e Shtimes është ankuar se dy ditë më parë nuk kishte marrë shërbim nga asnjë mjek në Emergjencën e kësaj komune.

Arrestohet 38-vjeçari në Shtime, dërgohet menjëherë në burg

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit në Shtime, e ka arrestuar një person me inicialet SH.B., 38 vjeçar i cili ishte në ...

Arrestohet shtimjani që kanosi gruan përmes telefonit

Një person është arrestuar mbrëmë në orët e vona të natës në Shtime, pasi kishte kanosur gruan e tij.

Arrestohet 25-vjeçari, kërkohej nga Gjykata e Ferizajt

Një 25-vjeçar me inicialet S.R. është arrestuar gjatë ditës së sotme nga Policia e rajonit të Ferizajt.