Postet nga: shtesat

Shtesat prej 100 eurove, ministri Murati flet për pagesat për sektorin publik dhe studentët

Ministri i financave, Hekuran Murati ka thënë se rreth 80 mijë zyrtarë publik kanë përfituar nga masat prej 100 euro nga qeveria e Kosovës.

Qeveria: Javën tjetër ekzekutohet pagesa e dyfishtë e asistencës sociale për 26 mijë familje

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se të premten janë ekzekutuar shtesat për pensionistët nga pakoja mbështetëse e prezantuar javën e kaluar ...

BSPK mirëpret dialogun me Qeverinë, presin përmbushjen e kërkesave të tyre

Atdhe Hykolli, kryetar i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, përmes një komunikate e ka mirëpritur deklaratën e Qeverisë së Kosovës se do të ...

Ndihma sociale që s’u mjafton as për këpucët e fëmijëve

“Fëmijët më kërkojnë këpucë për dimër, sepse në shkollë shkojnë me këpucë të verës”, rrëfen Shpresa.

Nis greva e punëtorëve shëndetësor

Këshilli Qendror Grevist i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur se deri në këto momente nuk u është ...

FSSK: Punëtorët shëndetësorë po neglizhohen nga ministri Vitia

Paraditen e së premtes, Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSK) organizoi një protestë simbolike para ndërtesës së Ministrisë së Shëndetësisë pë...

Oda e Infermierëve e sheh ofenduese pagesën shtesë të ndarë nga Qeveria e Kosovës

Oda e Infermierëve të Kosovës përmes një reagimi ka njoftuar se janë indinjuar thellë me vendimin e Qeverisë së Kosovës  për ndarjen e shtesave në ...

Sindikalistët e ATK-së kërkojnë shtesa për punëtorët, për të enjten paralajmërojnë grevë

Sindikata e Punëtorëve të Administratës Tatimore të Kosovës, i është drejtuar më kërkesa Qeverisë së Kosovës dhe ka paralajmëruar se do të mbajë ...