Postet nga: shtëpia

I akuzuari për djegien e garazhit të gazetarit Alban Selimi kërkon falje për veprimin e tij

Arsim Limani u ul sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës për t`u përballur me akuzat që e rëndojnë pë...

Dëmtimi i monumentit në Mitrovicë, reagon Ministria e Kulturës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar pas dëmtimit të një pjese të shtëpisë së famljes Koroglu, monument i mbrojtur i trashëgimisë kulturore në Mitrovicë.

Rrënohet një pjesë e shtëpisë së “Familjes Koroglu” e mbrojtur me ligj, reagon rrjeti i OJQ-ve në Mitrovicë

Rrjeti i Organizatave Kulturore të Mitrovicës (RrOK) ka reaguar lidhur me rrënimin e një pjese të monumentit - shtëpisë së “Familjes Koroglu” në Mitrovicë.

Arrestohet një person në Istog, dyshohet se e dogji shtëpinë e tij

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin se në gjendje të dehur kishte djegur shtëpinë e tij në Kalqan të Istogut.

Prishtinë, Policia jep detaje për zjarrin në shtëpi banimi

Deri më tani nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar nga zjarri që ka përfshirë një shtëpi banimi në lagjen Ulpiana të Prishtinë, ka konfirmuar ...

Dyshohet për zjarrvënie të një shtëpie në Leposaviq

Një burrë, kosovar ka raportuar dje në Policinë e Kosovës se disa persona të panjohur i kanë vënë zjarrin shtëpisë së tij.

Zjarr në një shtëpi në Prizren, lëndohet një person

Një incident zjarri ka ndodhur në fshatin Reqan të Prizrenit të shtunën.

Çeku i reagon ambasadorit gjerman për shtëpinë e Xhafer Devës: Nuk po bëjmë rehabilitim të figurave

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka komentuar reagimin e ambasadorit gjerman në Kosovë për restaurimin e shtëpisë së Xhafer Devës në qytetin e ...