Postet nga: Shtatorja

Prishtina bëhet me dy shtatore të Presidentit Ibrahim Rugovës

Shtatorja e Presidentit Ibrahim Rugova është inauguruar sot në oborrin e Katedrales “Nënë Tereza” në Prishtinë.

Familja kundërshton vendosjen e shtatores së Anton Çettës në oborrin e Katedrales

Vajzat e Anton Çettës kanë kundërshtuar vendimin e Ipeshkëvisë së Kosovës që shtatorja e Anton Çettës të vendoset në oborrin e Katedrales “Nënë Tereza” ...

Sot pritet të vendoset për lokacionin e shtatores së Anton Çettës

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe sporteve, Vlora Dumoshi ka bërë të ditur përmes llogarisë së saj në Facebook, se gjatë ditë së sotme Kuvendi Komunal i Prishtinë...

Hoti prezanton shtatoren e Fadil Vokrrit

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka prezantuar shtatoren e legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrrit.

Anulohet konkursi për shtatoren e Adem Demaçit

Zyra e kryeministrit të Kosovës ka anuluar konkursin për shtatoren e Adem Demaçit.

Veseli: Një tokë që lind burra si Ilaz Kodra, ka të ardhmen e sigurtë

Veseli: Një tokë që lind burra si Ilaz Kodra, ka të ardhmen e sigurtë

Shtatorja e Adem Jasharit do të vendoset edhe në Mitrovicë

Kuvendi Komunal i Mitrovicës ka aprovuar propozimin për ndërtimin e shtatores së heroit Adem Jashari në qytetin e Mitrovicës.

Qeveria merr vendimin për Shtatoren, Autostradën dhe Parkun me emrin e Adem Demaçit

Qeveria ka miratuar vendimin për komisionin për vendosjen e shtatores së Adem Demaçit në sheshin Adem Demaçi në Prishtinë, emërimin e autostradës Prishtinë - ...