Postet nga: shskuk

Në ShSKUK po trajtohen vetëm 291 pacientë për COVID-19

Shërbimi Spitalor i Kosovës përmes një komunikate ka thënë se në ShSKUK ka shënuar ulje të madhe numri i pacientëve që po trajtohen nga ...

ShSKUK jep detaje për vdekjen me COVID-19 të fëmijës 1 vjeç

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka dhënë detaje pwr vdekjen me COVID-19 të fëmijës 1 vjeç.

COVID-19 Rezultatet

75 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Nga testimet e 1 mijë e 312 mostrave të marra nga Sherbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, kanë rezultuar 75 raste pozitive me COVID-19 ...

ShSKUK thotë se po ulet gradualisht numri i të spitalizuarve nga COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar për numrin e të hospitalizuarve me COVID-19 nëpër spitalet e Kosovës.

Vdes në SHSKUK një i burgosur

Një i burgosur ka vdekur mbrëmë në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës.

Vjosa Osmani dhe Arben Vitia vizituan Klinikën e Pediatrisë me rastin e fillimit të misionit “Gift of Life”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani- Sadriu dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, vizituan Klinikën Pediatrike në QKUK, me rastin e fillimit të misionit ...

ShSKUK dënon sulmin fizik ndaj stafit të Klinikës së Pulmologjisë

Një mjek dhe një infermiere janë sulmuar gjatë ditës së djeshme në vendin e tyre të punës në Klinikën e Pulmologjisë.

Inspektorati i Punës dënon me nga 2 mijë euro Bordin e ShSKUK-së - DOKUMENT

Gjashtë anëtarët e Bordit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës janë dënuar me nga 2 mijë euro gjobë.