Postet nga: shqiprim arifi

Shqiprim Arifi: Në mënyrë arbitrare më shkarkuan nga posti i kryetarit të Preshevës

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi njoftuar se është shkarkuar pozitë e kryetarit, sipas tij, në formë arbitrare dhe pa ndjekur procedura ligjore.

Shqiprim Arifi dhe “Alternativa për Ndryshim” dënohen për vendosjen e flamurit kombëtar në Bujanoc

55 mijë dinarë është dënimi që ka pranuar partia “Alternativa për Ndryshim” për vendosjen e flamurit shqiptar në selinë e saj në Bujanoc. Nga kjo gjobë, 5 mijë dinarë ...

Arifi: Mbi 120 mijë shqiptarë janë regjistruar në Luginën e Preshevës

Kryetari i Komunës së Preshevës. Shqiprim Arifi tha se nga rezultatet e para preliminare, del se në Luginën e Preshevës janë regjistruar mbi 120 mijë shqiptarë.

Arifi: Nuk pata kërkesë për takim nga Bislimi dhe Nagavci

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi tha se zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi dhe ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci nuk kërkuan fare të takohen me ...

Kryetari i Preshevës nuk takon Bislimin e Nagavcin: Nuk jam i kënaqur me qasjen në dialog

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi nuk ka pranuar që të takojë zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimin dhe Arbërie Nagavcin, ministre e Arsimit.

Arifi: Pa zgjidhjen e problemeve jetike të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, nuk ka marrëveshje stabile Kosovë-Serbi

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se pa zgjidhjen e problemeve jetike të shqiptarëve të Luginës së Preshevës nuk ka marrëveshje stabile dhe ...

Shpat Aliu shkarkohet nga pozita zëvendëskryetarit të Kuvendit në Preshevë, e zëvendëson Branko Trajkoviq

Shpat Aliu javën tjetër pritet të shkarkohet nga pozita e zëvendëskryetarit të Kuvendit Komunal të Preshevës.

Shqiprim Arifi zgjidhet kryetar i Preshevës

Shqiprim Arifi nga Alternativa për Ndryshim, është zgjedhur sot kyetar i ri i Preshevës.