Postet nga: shqipëria

Shtetasi i Shqipërisë arrestohet si i dyshuar për vjedhje

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar pasi kishte vjedhur 125 euro.

Shqipëria ndan 100 mijë euro për rindërtimin e katedrales Notre-Dame

Qeveria e Shqipërisë ka vendosur që t'i japë 100 mijë euro Qeverisë së Francës për rindërtimin e katedrales Notre-Dame në Paris, pas dëmeve të shkaktuara nga ...

KFOR sqaron prezencën e ushtarëve shqiptarë në veriun e Kosovës

Një grup i ushtarëve shqiptarë të KFOR-it është parë në Mitrovicën e Veriut gjatë ditës sotme ndërsa KFOR ka kërkuar që kjo ngjarje të mos ...

Njihuni me ushtarët e Shqipërisë që veprojnë në Kosovë

Shqipëria ka shënuar 10 vjetorin e anëtarësimit në NATO të premtën.

Ndalohen dy shtetas të Shqipërisë për kontrabandë të kafshëve

Policia Kufitare ka njoftuar se njësitë policore afër brezit kufitar janë arrestuar dy të dyshuar shtetas të Shqipërisë, pasi që të njëjtit janë kapur duke kaluar ...

Meta: Përherë mirënjohës ShBA-së dhe NATO-s

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kujtuar fillimin e sulmit të forcave ajrore të NATO-s kundër forcave serbe.

Njihuni me njësitin e deminimit në ushtrinë shqiptare

Në 10-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë ka shpërndarë një video në të cilën shihet ushtria shqiptare.

Panucci: Kemi kualitete për ta fituar ndeshjen ndaj Turqisë

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, ka dalë në konferencë për media në prag të ndeshjes së parë të fazës kualifikuese për Euro 2020, ndaj ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!