Postet nga: Shqipëri

Peshkaqeni bie në rrjetë, peshon 500 kg

Një peshkaqen është kapur mëngjesin e sotëm në ujërat e detit Adriatik nga peshkatarët durrsakë, raporton Top Channel.

Me veturë zyrtare në bregdet

Një veturë zyrtare e Kosovës është parë sot në bregdetin shqiptar.

Shqipëria ia hedh fajin BE-së për mos-hapjen e mundshme të negociatave

Duke nënvlerësuar listën e gjatë të kushteve të vendosura nga Gjermania mbi hapjen e bisedimeve për anëtarësim, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ...

Pas 20 vjetësh kapet i dënuari që vrau çiftin e bashkëshortëve

Njëzet vjet pas vrasjes së një çifti të bashkëshortëve, i dënuari Viktor Pelivani, 43 vjeçar, është kapur dhe ekstraduar për në Shqipëri.

Lëshohen në qarkullim Lekët me pamje të re (FOTO)

Sot më datë 30 shtator 2019, Banka e Shqipërisë hodhi në qarkullim dy nga kartëmonedhat e Serisë së Re, përkatësisht prerjet 200 Lekë dhe 5000 Lekë, raporton Top Channel.

Sërish tërmet në Durrës

 

‘Rilindja Urbane’ nuk e ndal braktisjen e qytetit të minatorëve

Një grup burrash të moshuar që luajnë domino nën hijen e pallatit të kulturës ‘Minatori’ – një godine e vjetër në fund të sheshit qendror të qytezës ...

Pamje 569 shtëpi të dëmtuara nga tërmeti i së shtunës

Tërmeti i së shtunës 7.5 ballë që goditi vendin tonë shkaktoi dëme të shumta materiale si dhe persona të lënduar.