Postet nga: shpresa loshaj

Paditet aktivistja e mjedisit, kompania "KelKos" i kërkon 100 mijë euro

Përfaqësuesja e organizatës jo-qeveritare ‘Pishtarët’, Shpresa Loshaj, ka njoftuar se është paditur nga kompania “KelKos Energy” me pretendimet për dëmtim të imazhit dhe si ...

Mbrojtësja e lumenjve të Deçanit, Shpresa Loshaj, fituese e Çmimit për Guxim Qytetar 2020

Lëvizja FOL këtë vit çmimin për Guxim Qytetar për vitin 2020, e ka ndarë për Shpresa Loshaj nga Deçani.

Paditet Ministria dhe ZRrE-ja për lejet e KELKOS-it

"Qendra për Raste Gjyqësore Strategjike ka dërguar sot në gjykatë rastin e saj të parë - një rast i cili ka të bëjë me të drejtë...

Aktivistja Shpresa Loshaj kërkon nga Komisioni t’i marrë me urgjencë çështjet e hidrocentraleve

Aktivistja nga Organizata jo-qeveritare ‘Pishtarët’, Shpresa Loshaj ka qenë e ftuar si dëshmitare në Komisionin Parlamentar për Hidrocentralet, për të dhënë dëshminë e saj.

Aktivistja Shpresa Loshaj tregon se si e ka degraduar ‘KELKOS’ Grykën e Deçanit - VIDEO

Aktivistja nga organizata jo-qeveritare ‘Pishtarët’ Shpresa Loshaj, sot në debat përballë Jeta Xharrës ka treguar se sa i ka degraduar kompania KELKOS Bjeshkët e Deçanit.

Gropa në vend të rezervuarit të ujit, deçanasit denoncojnë kompaninë që ndërtoi hidrocentralet

Bjeshkatarë të Deçanit u ngjitën sot te vendi i quajtur Zallë i Rupës për të parë nga afër zonën ku sipas tyre ka mbetur ...

Koci e Vokshi: Me paralajmërimin për padi ndaj Shpresa Loshajt, kemi kërkuar tërheqjen ose korrigjimin e deklaratave të saj

Pas raportimit nga KALLXO.com lidhur me paralajmërimin për padi ndaj përfaqësueses së organizatës joqeveritare “Pishtarët” në Deçan, Shpresa Loshaj, nga ana e ...

Aktivistja e kërcënuar me padi e shoqërisë civile i shkruan qeverisë së Austrisë për betejën kundër hidrocentraleve në Deçan

Përfaqësuesja e organizatës joqeveritare “Pishtarët” në Deçan, Shpresa Loshaj i është drejtuar me një letër Ministrisë Federale Austriake për çështje Evropiane dhe Ndë...