Postet nga: shpifja

Mimoza Kusari e fiton gjyqin, Ardian Gjini obligohet të paguajë

Gjykata e Gjakovës e ka detyruar kryetarin e Gjakovës, Ardian Gjini që t’ia paguajë ish-kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila 1,500 euro për cenimin e autoritetit dhe ...

Flora Brovina fshihet prapa imunitetit flet vetëm nga kuvendi për fotografinë?

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovë Flora Brovina u largua e heshtur pas intervistimit nga Policia e Kosovës dhe nuk deshti te deklarohej për mediat e pranishme,  ndë...

Haradinaj e Muhaxheri sot përballen në gjykatë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, sot në ora 13:00, pritet të përballen në gjyq për padinë që shefi ...

Dështon përsëri përballja Haradinaj – Muhaxheri në gjykatë

Përballja gjyqësore e paraparë të fillonte sot në orën 13 : 00,  në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kryetarit të komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri ka dë...

Nesër Gjykimi për Shpifje i Atifete Jahjagës

Nesër pritet të shqyrtohet në gjykatë padia e familjes Berisha ndaj Atifete Jahjagës.

Më 14 Shkurt Gjyqi për Shpifje ndaj Atifete Jahjagës

Kunetërit e Shyhrete Berishës kanë paditur ish-presidenten Atifete Jahjaga për shpifje.

Propozimi për Shpifje Alarmon Grupet për të Drejta në Kosovë

OJQ-të në Kosovë, duke përfshirë edhe Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës, të enjten kanë dënuar projektligjin e propozuar që ndryshon nenet e kodit penal 134 / C dhe 134 / ...