Postet nga: Shpërthimi

4 të plagosur në Podujevë nga shpërthimi i një mjeti eksploziv

Në fshatin Kërpimeh të Podujevës një banor ka gjetur një mjet të pashpërthyer.

Të paktën tre të vdekur pas një shpërthimi në kryeqytetin moldav

Zyrtarët në Moldavi thonë se të paktën tre persona kanë vdekur pas një shpërthimi në një ndërtesë në kryeqytetin e këtij shteti.

Shpërthim eksplozivi në shtëpinë e biznesmenit nga Pogradeci

Një shpërthim është regjistruar 45 minuta pas mesnatës së kësaj të diele në lagjen numër 1 të qytetit të Pogradecit në Shqipëri.

Gjermani: 25 të lënduar pas një shpërthimi në një ndërtesë

Policia gjermane thotë se 25 persona janë lënduar pas një shpërthimi në një ndërtesë në qytetin Wuppertal.

Drenas, e gjen granatën e dorës në garazh

Një mjet shpërthyes është gjetur në fshatin Nekovc të komunës së Drenasit. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë për deminim të KFOR-it dhe FSK-së, të ...

Policia jep detaje për shpërthimin në deponë e karburanteve

Shpërthimi në deponë e karburanteve në fshatin Miradi e Epërme, ku mbetën të lënduar katër persona, ka ndodhur gjatë kohës sa punëtorët ...

Vdes pas eksplodimit të cigares elektrike

Një amerikan ka vdekur kur cigarja e tij elektrike ka shpërthyer duke dërguar pjesë metalike në kafkën e tij.

Shpërthim në Prishtinë

Një shpërthim ka ndodhur sonte rreth orës 19:00 në Rrugën “Shaban Shala” në Prishtinë.