Postet nga: Shpërthimi

Shpërthim në Itali, ka të vdekur dhe të zhdukur

Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë konsiderohen të zhdukur pas një shpërthimi në një fabrikë fishekzjarrësh në Sicili.

Auditori: Vonesat në pagesa për kompensimin e palëve shkaktuan dëme buxhetit të Komunës së Pejës

Mjetet për dëmshpërblimin e nxënëses së mitur, e cila ishte lënduar nga shpërthimi i kaldasë së ngrohjes brenda shkollës nuk u paguan ...

Lezhë, shpërthen cisterna me gaz, 5 të plagosur, në mesin e tyre 2 fëmijë

Pesë qytetarë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi që shërbente për furnizim me gaz të automjeteve.

FOTO: Shpërthim në Vjenë, 12 të plagosur

Të paktën 12 persona janë plagosur në një shpërthim që dyshohet se ka ndodhur nga gazi në mes të dy ndërtesave të banimit në Vjenë të Austrisë.

Shpërthim masiv në një uzinë eksplozivi në Rusi

Autoritetet rajonale thanë se operacionet e shpëtimit emergjent kanë përfunduar punën pas një sërë shpërthimesh masive më 1 qershor që shkatërruan një uzinë eksplozivi në ...

Niger, 55 vetë të vdekur nga shpërthimi i cisternës

Pesëdhjetepesë vetë u vranë në kryeqytetin e Nigerit, Niamej, pas shpërthimit të një cisterne të përmbysur.

11 vjet nga tragjedia e Gërdecit

Sot bëhen 11 vjet nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën kanë vdekur 26 persona dhe 300 të tjerë janë lënduar, pas shpërthimit që ka tronditur fshatin në ...

Shpërthim përballë Gjykatës së Tiranës

Një shpërthim me lëndë plasëse është regjistruar mbrëmjen e sotme pranë shkollës “Vasil Shanto”, përballë Gjykatës së Tiranës.