Postet nga: Shpërthimi

Deputeti Çela dyshohet për tri vepra penale për shpërthimin vdekjeprurës në Lushnjë

Prokuroria e qarkut të Fierit njoftoi të enjten se deputeti i Partisë Socialiste në pushtet, Bujar Çela, dyshohet për tri vepra penale në lidhje me shpërthimin nga i ...

Shpërthimi i mesnatës, njësi policore në Mitrovicë të Veriut - VIDEO

Pas shpërthimit që ndodhi mbrëmë pak para mesnatës në Mitrovicë të Veriut, dy persona u lënduan, ndërsa shtatë vetura kanë pësuar dëme materiale, ...

Irani i arreston disa të dyshuar për shpërthimet vdekjeprurëse

Iranianët vajtuan të premten mbi arkivolet e viktimave të dy shpërthimeve vdekjeprurëse në Iran, ndërsa Ministria e Brendshme tha se janë arrestuar disa të dyshuar pë...

Shpërthen edhe një tren tjetër në hekurudhën ruse në Siberi

Edhe një tren ka shpërthyer në linjën e madhe të hekurudhës ruse në rajonin siberian, Buriatia. Ky është treni i dytë që shpërthen brenda pak ditë...

Shpërthime në dy qytete në Rusi

Qytetet ruse Taganrog dhe Samara janë përballur me shpërthime të premten e 28 korrikut.

Shpërthen një prej vullkaneve më aktive të Rusisë

Një nga vullkanet më aktive të Rusisë shpërtheu të martën, duke lëshuar një re të madhe hiri në qiell, që ngufati disa fshatra.

Arrestohet i dyshuari për shpërthimin në Sarandë

Policia e Vlorës njoftoi arrestimin e Sotir Çabirit, ndërsa dyshohet se shkatërrimi i ndërtesës ka të bëjë me konfliktet e pronësisë mbi të.

Shpërthimi me tritol në Sarandë, flasin dëshmitarët - Pamje

Një sasi e madhe lënde plasëse, që dyshohet të jetë tritol, ka rrafshuar një hotel dykatësh në qytetin e Sarandës rreth orës 6 të mëngjesit ...