Postet nga: shperthimi ne ferizaj

Dy personat që u lënduan nga shpërthimi në Ferizaj, nisen sot për shërim në Austri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se dy persona të cilët kishin mbetur të lënduar nga shpërthimi në Ferizaj, do të  udhëtojnë sot për ...

Bombolat e kurdisura në Kosovë

Një numër i madh i bombolave të gazit që përdoren nga amvisëritë, gastronomia si dhe një pjesë e industrisë, nuk kalojën nëpër faza testuese ...

Zemaj: Dy persona që u lënduan nga eksplodimi në Ferizaj shkojnë për shërim në Austri

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se pas dërgimit në Turqi të katër të lënduarve nga djegia që pësuan në një lokal në ...

ShSKUK: Dy të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj nuk janë larguar nga lista për trajtim në Turqi

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), përmes një komunikate për media ka thënë se dy personat e lënduar nga shpërthimi në Ferizaj, ...

Familjarët e të lënduarve nga shpërthimi në Ferizaj ankohen se shteti nuk po siguron trajtimin në Turqi

Familjarët e të lënduarve nga shpërhthimi në Ferizaj që ndodhi të marten me 5 janar, po ankohen se shteti nuk po arrin të sigurojë trajtimin në Turqi, pë...

Dy nga të lënduarit e Ferizajt nisen drejt Turqisë

 

Kjo është gjendja e të lënduarve nga shpërthimi në Ferizaj

 

Disa nga të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj do të dërgohen për trajtim në Turqi

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka thënë se po bëhen përpjekje maksimale që për të lënduarit në gjendje më të rëndë ...