Postet nga: shpërthim

FOTO- Nisja për Austri e dy të lënduarve pas shpërthimit në Ferizaj

Dy nga të lënduarit nga shpërthimi i një bombole gazi në Ferizaj janë nisur sot në Austri për shërim. 

Arrin në 42 numri i të lënduarve nga shpërthimi në Ferizaj, 2 janë të mitur

Ka arritur në 42 numri i të lënduarve nga shpërthimi që ndodhi pasditen e sotme në një lokal në Ferizaj.

Shpërthim në një qendër tregtare në Ferizaj

Një shpërthim ka ndodhur në një qendër tregtare në Ferizaj.

Të lënduarit nga shpërthimi i gazit në qendrën tregtare - jashtë rrezikut për jetë

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka bërë të ditur se në orët e mbrëmjes ka vizituar të lë...

Shpërthim në rrugën Prishtinë-Ferizaj, lëndohen 12 persona

12 persona janë lënduar nga një shpërthim në një objekt i cili gjendet në rrugën Prishtinë-Ferizaj.

Shpërthim tritoli në një automjet në Shkodër

Një mjet i parkuar në oborrin e një banese në qytetin e Shkodrës ka shpërthyer, pasi në të ishte vendosur lëndë plasëse. Ngjarja ka ndodhur në 20.25 ...

Shpërthimi në Nashvill të SHBA-së, “i qëllimshëm”

Një shpërthim në qytetin Nashvill të SHBA-së, mëngjesin e së premtes, ka qenë “incident i qëllimshëm i bombardimit”, thanë autoritetet lokale.

Nashvill goditet nga një shpërthim i qëllimshëm

Shpërthimi për të cilin është raportuar të premten në Nashvill, Tenesi besohet se ka qenë i qëllimshëm dhe lidhet me një makinë, ka thënë policia.