Postet nga: shpërthim

Shpërthen bombola e gazit në qendër të Beogradit, disa të plagosur

Disa persona janë lënduar pasi në qendër të qytetit të Beogradit ka shpërthyer një bombolë me gaz.

(VIDEO) Momenti kur autori ndez lëndën plasëse dhe e hedh brenda banesës së drejtuesit të PD-së

Shpërthen vullkani në Kongo, 15 persona humbin jetën, mijëra persona të evakuuar

Shpërthimi i vullkanit në malin Nyiragongo në Republikën Demokratike Lindore të Kongos vrau të paktën 15 persona dhe detyroi mijëra të tjerë të evakuoheshin nga shtëpitë.

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në xhaminë afgane

Grupi ekstremist islamik i ashtuquajtur Shteti Islamik (ISIS) pretendoi se ka kryer sulmin e kësaj jave në një xhami në periferi të kryeqytetit Afganistan që la të vdekur 12 persona, ...

Sulm me raketa pranë reaktorit bërthamor të Izraelit

Një raketë tokë-ajër nisur nga Siriaa shpërtheu të enjten në jug të Izraelit, një incident që aktivizoi sirenat paralajmëruese në një zonë që ndodhet pranë reaktorit ...

Shpërthim në Hajvali - FOTO

Një shpërthim ka ndodhur në rrugën “Dëshmorët e Marevcit” në Hajvali të Prishtinës.

Shpërthimi në Zhur që la të vdekur një polic, ngritet aktakuzë ndaj tre personave

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj Iran Badallajt dhe dy personave të tjerë, Arben Gashi dhe Valbon Çollaku, të përfshirë në rastin e shpërthimit në fshatin ...

Shpërthim në afërsi të një qendre vaksinimi në Holandë

Një shpërthim ndodhi të mërkurën pranë një qendre për vaksinimin kundër koronavirusit në Holandë, duke shkaktuar dëme materiale. Por, policia tha se duket se ...