Postet nga: Shpërlarje parash

Ndalohen dy persona nga Prokuroria Speciale, dyshohen për hyrje në sistemet kompjuterike, mashtrim e shpëlarje parash

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ndaluar për 48 orë dy persona të dyshuar për mashtrim dhe shpëlarje të parave.

Aktakuzë ndaj 23 personave, dyshohen se mashtruan qytetarët gjermanë përmes ‘Call Center’

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj 23 personave për rastin e njohur si “Call Center” për mashtrim ndaj shtetasve gjermanë përmes investimeve në platforma online.

Dështon seanca ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, mungon Mentor Beqiri dhe Vesat Imeri

Në Gjykatën e Prishtinës ishte paraparë të mbahej gjykimi ndaj të akuzuarve Albert, Arianit e Mentor Beqiri dhe Vesat Imerit, të akuzuar për shpëlarje parash, shmangie ...

Prokuroria Speciale shënjestron 3 raste të reja, 30 persona të dyshuar

Prokuroria Speciale ka njoftuar sot më 16.04.2024 se ka shënjestruar 3 raste të reja me 30 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale përfshirë shpëlarje parash, keqpërdorim ...

Dyshimi për shpëlarje parash: Dy herë u dënua, herën e tretë u shpall i pafajshëm nga gjykata

Gjykata e Prishtinës i dha edhe njëherë përgjigje rastit ku akuzohet Milovan Gajic për shpërlarje të parave dhe tregti të ndaluar.

Gjykata e Apelit ia vërteton Burdushit dënimin me burg e gjobë

Hysni Peqani i njohur me emrin “Burdushi” në Janar të këtij viti ishte dënuar me 4 vite e 6 muaj dënim me burgim dhe me 42 mijë euro dënim ...

Anulohet seanca ndaj ‘Burdushit’ antarja e trupit gjykues kishte seanca të tjera

 

Policia arreston 6 persona për shpëlarje dhe falsifikim parash, sekuestrohen 125 mijë euro

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona të dyshuar për shpëlarje dhe falsifikim parash si dhe armëmbajtje pa leje.