Postet nga: Shpenzimet

Shpenzimet e deputetëve në udhëtime në vitin 2011

Kuvendi i Kosovës ka bërë publike shpenzimet e udhëtimit të deputetëve për periudhën 2011-2021.

3,151,934 euro ka shpenzuar RTK në tremujorin tetor-dhjetor 2021

Komisioni për Buxhet po e shqyrton raportin e punës se Radiotelevizionit të Kosovës për periudhën tetor-dhjetor për vitin 2021

Këshilltari i Vjosa Osmanit: Presidentja ka ulur shpenzimet në mënyrë drastike

Këshilltari i presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina, ka publikuar grafikë të cilët, sipas tij, tregojnë për ulje të shpenzimeve në dreka, karburante, për akomodim dhe bileta ...

Haradinaj i kërkon qeverisë të publikojë të gjitha shpenzimet për energjinë e blerë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të publikojë të gjitha shpenzimet që janë bë...

Mbrojtja e të akuzuarve nga Specialja, rreth 7 milionë euro u paguan nga buxheti i shtetit deri më tani

Kosova përpos problemeve të shumta politiko-ekonomike, një pjesë të buxhetit të saj të vogël është dashur ta ndajë edhe për shpenzimet që po ndodhin para Gjykatës ...

Arsyetimi i Zyrës së Kryeministrit për darkën me ushqime deti e shampanjë italiane

Pas publikimit të KALLXO.com të lajmit për shpenzimet për një darkë të kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, kur ishin konsumuar ushqime deti, verëra ...

KEDS tregon se sa rrymë harxhon enëlarësja dhe kur duhet përdorur për të harxhuar më pak

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka bërë të ditur se rreth 7.80% e faturës mujore të qytetarëve shkon për enëlarësen.

Qindra mijëra euro u harxhuan për objektin e Operës që nuk u ndërtua kurrë

Mbi 840 mijë euro janë dhënë nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për ndërtimin e objektit të Operës dhe Baleti, që nuk është ndërtuar.