Postet nga: Shpenzimet

Dreka zyrtare që delegacionit të Kosovës i kushtoi vetëm 70 centë më shtrenjtë se fatura për taksi  

Në dhjetëditëshin e fundit të janarit të këtij viti, një delegacion pesë anëtarësh i Kuvendit të Kosovës kishte marrë rrugë në drejtim të Strasburgut ...

Këta janë pesë deputetët e LDK-së që shpenzuan më së shumti për udhëtime jashtë vendit

17 mijë e 735 euro janë shpenzuar gjithsej nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës për udhëtime jashtë shtetit në gjashtë muajt e parë të vitit 2023.

BQK: Diaspora shpenzoi rreth 15% më shumë se vitin e kaluar për udhëtim drejt Kosovës

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka publikuar të dhënat e fundit rreth shërbimeve në vend.

Auditori: MPJD ka pasur vonesa në raportim të shpenzimeve nga Misionet Diplomatike dhe Konsullore

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) në raportin për vitin 2022 për Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka gjetur se kjo ministri ka pasur vonesa ...

Bordi i RTK-së raporton për shpenzimet: Për mbeturina marrim faturë rreth 768 euro në muaj

Rreth 768 euro në muaj është vlera e faturës së mbeturinave për ndërtesën e Radio Televizionit të Kosovës.

(DOKUMENT) Shpenzimet mbi 2 milionëshe të Vetëvendosjes gjatë 2021

Në dy palë zgjedhje rend, partia e udhëhequr nga Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje doli si forca më e madhe politike në vend.

Ahmetxhekaj: Në RTK nga shtatori do të fillojë reformë e thellë

Bordi i Radiotelevizionit të Kosovës ka prezantuar raportin e shpenzimeve për muajin prill maj dhe qershor.

Kjo është shuma e parave të shpenzuara nga Kurti dhe delegacioni i tij gjatë qëndrimit trejavor në SHBA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni i tij, gjatë vizitës trejavore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë shpenzuar mbi 36 mijë euro.