Postet nga: shpend maxhuni

Deklarohet i pafajshëm djali i Shpend Maxhunit

 

Prokuroria Speciale ‘amniston’ Shpend Maxhunin në rastin e ‘Gylenistëve’

Që nga 29 marsi i vitit të kaluar familjarët e gjashtë shtetasve turq dhe opinioni në Kosovë, e më gjerë nuk kanë asnjë informacion se nga kush erdhi urdhri pë...

Dorëheqja e kryespiunit Shpend Maxhuni, flet Ramush Haradinaj

Dje gjatë ditës, nëpërmjet “Facebook”-ut, kryeministri në largim, Ramush Haradinaj njoftoi se drejtori i Agjencisë së Inteligjencës ka dhënë dorëheqje.

Shkëlqimi dhe rënia e Shpend Maxhunit

Shpend Maxhuni ishte një ndër gjeneratat e para të atëherë Shërbimit Policor të Kosovës, i cili u rekrutua në vitin 1999 nga UNMIK-u. Gradimi i tij në...

Dorëheqja e Shpend Maxhunit e lë AKI-në pa asnjë drejtues

Agjencia Kosovare e Inteligjencës në Kosovë ka mbetur pa udhëheqje. Kjo pasi që gjatë ditës së sotme, kryeministri Ramush Haradinaj njoftoi se drejtori i AKI-së, Shpend Maxhuni ë...

Shpend Maxhuni dorëhiqet nga posti i Drejtorit të AKI-së

Shpend Maxhuni sot ka dhënë dorëheqje nga posti i Drejtorit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës.

Thaçi takon Kryeprokurorin e Drejtorin e Policisë, flasin për sigurinë para zgjedhjeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi, Drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj dhe Drejtorin e AKI-së, Shpend Maxhuni.

Sveçla: Po kursehen urdhërdhënësit për deportimin e ‘gylenistëve’

Kryetari i Komisionit Hetimor në lidhje me zbardhjen e dëbimit të shtetasve turq, Xhelal Sveçla ka reaguar pas publikimit të lajmit nga KALLXO.com se Inspektorati Policor i ...