Postet nga: Shpend fazliu

Rënia e çatisë, gjendja e 23-vjeçares së lënduar stabile, por me lëndime të rënda

Një 23-vjeçare ka mbetur e lënduar nga rënia e çatisë së objektit të Komunës së Prishtinës në lagjen ‘Arbëria’ sot rreth orës 13:00.

Emergjenca

Aksidenti zinxhiror në autostradë, shtatë nga tetë të lënduarit lirohen për në shtëpi

Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pas aksidentit me 14 vetura që ndodhi në mëngjesin e ...

Emergjenca

Punëtori i lënduar në Gjilan, pas mjekimit, lirohet për në shtëpi

Punëtori i lënduar dje në vendin e punës në Gjilan dhe që ishte në gjende koma, është lëshuar për në shtëpi pas tretmanit mjekë...

Agim Ademi po merr trajtim në Klinikën e Kirurgjisë Torakale

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke marrë trajtim në Klinikën e Kirurgjisë Torakale në QKUK.

QKUK flet për gjendjen e dy të plagosurëve në tentim grabitjen në Mramor

Dy persona mbetën të plagosur në tentim grabitjen e armatosur, që u krye dje rreth orës 17:00 në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

Infermieri u sulmua në vendin e tij të punës, pritet intervenimi kirurgjik

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka konfirmuar se sot, pak pas orës 14:00, në vendin e tij të punës, është sulmuar me thikë infermieri F. ...

Numri i madh i të infektuarve nxit rritjen e kapaciteteve spitalore

Për shkak të shtimit të numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me ...

Helmohen pesë nxënës të një shkolle në Prishtinë

Pesë nxënës të një shkolle fillore në Prishtinë janë dërguar në QKUK.