Postet nga: shpëlarja e parave

Hotele, restorante dhe pasuri përrallore, si ra në grackën e policisë bosi shqiptar në Spanjë?

Bizneset e Bashkim Osmanit 52 vjeç, dhe familjes së tij nuk kanë kaluar pa u vendosur nga hetuesit e Gardës Civile dhe Kombëtare që kur ai u vendos në ...

Nuk i deklaroi 60 mijë euro kur hyri nga Serbia në Kosovë, ndalohet nga Njësia e Reagimit të Shpejtë e Policisë

Policia e Kosovës, konkretisht Njësia për Reagim të Shpejtë-Departamenti i Policisë Kufitare , gjatë një kontrolli në magjistralen Bërnjak-Zubin Potok, afër stacionit të Policisë pë...

Prishtinë, dënohet me 18 mijë euro gjobë një e akuzuar për shpëlarje të parave

Gjykata e Prishtinës ka dënuar me 18 mijë euro gjobë një të akuzuar për shpëlarje të parave.

Shpëlarja e parasë në Ballkan po lulëzon

Me 12 maj, prokurorët në Maqedoninë e Veriut e akuzuan Nikola Gruevskin, ish-kryeministrin e këtij vendi, për shpëlarje parash. Sipas tyre, pretendohet se ai kanalizonte para të ...

Gjykata liron nga akuza Shahadin e Sefer Hasanin lidhur me shpëlarjen e parave

Gjykata e Prishtinës i ka shpallur të pafajshëm Shahadin e Sefer Hasanin.

Prebreza: Pastrimi i parave më së shumti kryhet në ndërtim

Sonte në emisionin e KALLXO.com po debatohet gjendja në Administratën Tatimore të Kosovës.

Evazioni në punësime - LIVE

Sonte në emisionin e KALLXO.com debatohet për Administratën Tatimore të Kosovës. Në këtë emision do të shpalosen gjetjet e monitorimit të dy organizatave në ATK.

Afera e vjedhjes së 2 milionë eurove, fjalët e para të Kadri Shalës në Gjykatë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka arritur ta dërgojë para Gjykatës edhe personin e dytë për të cilin ka dyshim të bazuar se është pjesë e “avullimit” ...