Postet nga: shpejtësia

Voziti dyfish më shumë se shpejtësia e lejuar, gjobë 500 euro ndaj shoferit në Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka gjobitur një vozitës me 500 euro dhe i është hequr patent shoferi.

Në zonën ku shpejtësia e lejuar ishte 70 km/h voziti 144 km/h, ky është dënimi që iu shqiptua shoferit kundërvajtës

Vozitja me dyfishin e shpejtësisë së lejuar një qytetari i ka kushtuar me 300 euro gjobë, tri pikë negative si dhe me tre muaj ndalim të vozitjes.

Gjobitet shoferi, voziti mbi 100 km në orë më shpejt se që ishte e lejuar (FOTO)

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë identifikuar shoferin i cili në zonën me kufizim të shpejtësisë 80 km/h drejtoi mjetin në 184 km/h.

Voziti trefish më shumë se shpejtësia e lejuar, gjobitet 19-vjeçari me 500 euro dhe 5 pikë negative

Në rrugën ku shpejtësia e lejuar është 40 kilometra në orë, një 19-vjeçar ka vozitur trefish më shpejtë apo 121 kilometra në orë.

"Rrethrrotullimet shpëtojnë më shumë jetë se semaforët"

Këtu është një ide e diskutueshme që e kthen në kokë mendimin konvencional për sigurinë rrugore: semaforët shkaktojnë aksidente, rrisin ndotjen dhe do të ishim më mirë ...

Hekurudhë me shpejtësi 600 km/h

Administrata Kombëtare e Hekurudhave e Kinës shpalli të enjten një plan teknologjie dhe inovacioni për periudhën e planit të 14-të pesëvjeçar (2021-2025). Plani pë...

VIDEO: Gara më makina në rrugën Skenderaj-Drenas

Dy vetura me targa të huaja janë parë derisa bënin gara se cila po lëvizte më shpejt.

Çmenduria e Kinës, inaugurohet treni ‘plumb’ që shkon me 600 km në orë (FOTO)

Me 600 km/h, një shpejtësi marramendëse që e bën më të shpejtin në botë, treni i ri që sapo debutoi në Kinë nuk duket sikur ecën, ...